niedziela, 1 lutego 2015

KRESKA EYELINEREM: makijaż krok po kroku!


Dzisiaj zaprezentuję Wam w jaki sposób rysuję kreskę eyelinerem w żelu. Od ładnych kilku lat staram się dojść do perfekcji i myślę, że w końcu mi się to udało, albo przynajmniej jestem tego bardzo bliska. Próbowałam wielu sposobów i wykorzystywałam wiele rad, ale żadna z nich tak naprawdę nie spełniała moich oczekiwań. Zauważyłam też, że klucz leży w narzędziach - nie sądziłam, że można aż tak męczyć się przy używaniu eyelinera w płynie z pędzelkiem czy takiego we flamastrze. Odkąd posiadam pędzel o numerze 0 od Maestro i po raz drugi odkryłam magiczne moce eyelinera od Maybelline rysowanie tego elementu makijażu ograniczyło się czasowo oraz wysiłkowo do minimum. Stosuję się także do innego sposobu jej rysowania, tj. nieco  przeze mnie zmodyfikowanego: 


Wcześniej nie mogłam dopatrzeć się ani jednej zalety w produkcie od Maybelline, ale wynikało to z posiadania złego pędzla oraz faktu, że przez długi czas go nie używałam i zwyczajnie wysechł. Byłam zła, że nie mogę osiągnąć perfekcyjnie ostrego zakończenia (jaskółki, flicka), że kreska się załamuje, że eyeliner odbija się na powiece lub kruszy, że jedna wychodzi grubsza albo jest niżej od drugiej. Lata doświadczenia pozwoliły mi na wyciągnięcie wniosków i wyeliminowanie wszelkich błędów. Pamiętajcie - najważniejsze jest podejście i praktyka. Każda z nas może narysować idealną kreskę niezależnie od tego, jak wygląda powieka. A teraz zapraszam na tutorial:
Zaczynam od połowy powieki przykładając pędzel bezpośrednio do linii rzęs. Kolejnym krokiem jest aplikacja eyelinera bliżej wewnętrznego kącika i pogrubienie całości do zadowalającego stopnia. Następnie, jeśli dopiero zaczynacie z kreską, przyłóżcie koniec swojego pędzla od skrzydełka nosa do końca brwi (dlatego między innymi tak ważny jest ich kształt i odpowiednia długość!!!). Gdy wiem już, pod jakim kątem przebiegać ma linia rysuję cienką kreseczkę na wysokości końca dolnej powieki w kierunku końca brwi. Łączę jej środek z kreską narysowaną na powiece ruchomej, a później wypełniam środek i pogrubiam jaskółkę. Jak widzicie przy zupełnie zamkniętym oku kreska nie jest idealnie pozioma - zapobiegam w ten sposób załamaniu i odbiciu się eyelinera na powiece ruchomej.

Mam nadzieję, że mój sposób w jakimś stopniu ułatwi Wam naukę rysowania kreski i pomoże udoskonalić nabyte już umiejętności. Pamiętajcie, że każde oko jest inne i należy dobrać taki kształt, grubość oraz sposób jej rysowania, by pasował do naszej budowy powieki. Nie można oczekiwać, że każdy makijaż widziany na zdjęciu będzie wyglądał identycznie na naszej twarzy, ponieważ każda z nas jest inna!

Pozdrawiam Was ciepło <3

21 komentarzy:

 1. Jesli chodzi o kreskę to niestety pomóc moze jedynie ćwiczenie, ćwiczenie i ćwiczenie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kresek nie robię, bo zawsze mi krzywo wychodzą ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny tutorial, ja uwielbiam ten eyeliner, dodaje do niego duraline, bo już trochę wysycha ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy powinien zaleźć swój sposób na kreskę.:D
  Mi wychodzą całkiem dobrze, chociaż czasami potrafię coś "zepsuć" jak niechcący ręka mi się "ruszy". Czasami żyje ona własnym życiem.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie nigdy nie wyjdą dwie takie same :D jedna powieka mi bardziej opada niż druga. Swoją drogą uwielbiam Lindę <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Cały czas praktykuję, może w końcu się nauczę ;) Też najlepiej sprawdza się u mnie pędzelek Maestro.

  OdpowiedzUsuń
 7. idealnie! muszę się w końcu nauczyć robić kreski :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na mojej opadającej powiece na początku zmagań z kreską było mi ciężko, natomiast teraz wypracowałam w końcu swój sposób i jest ok. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nieźle, każdy ma inny sposób. Samemu trzeba do niego dojść ;)

  Zapraszam ;)
  http://litaii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Twoja kreska jest perfekcyjna. Podoba mi się:) Ja rzadko kiedy ją wyciągam w jaskółkę. Korzystniej wyglądam chyba w takiej zwykłej:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Praktyka czy ni mistrza :D Ważne żeby każda z nas wypracowała sobie wygodny dla siebie sposób ^ ^ Robisz śliczną kreskę!

  OdpowiedzUsuń
 12. ja mam tak ze na prawym zawsze mi idealnie wychodzi za to na lewym oku katastrofa zawsze krzywo :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Aktualnie stosuję ten sam eyeliner :)

  OdpowiedzUsuń
 14. jaka piekna kreseczka ulala jestem zakochana w niej !

  OdpowiedzUsuń
 15. wczoraj kupiłam swój pierwszy eyeliner i dzisiaj próbowałam zrobić kreskę, wyszło w sumie jako tako. Następnm razie popatrzę na Twój tutorial, może wyjdzie lepiej.
  Obserwuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...