sobota, 10 grudnia 2016

OLIVIA GARDEN: Supreme Combo, najlepsza szczotka do rozczesywania, prostowania i układania włosów - recenzja


Tangle Teezer już dawno przestał spełniać moje oczekiwania. Czesanie przestało być przyjemne, szczotka ciągnęła i wyrywała włosy. Zauważyłam też, że nie służyła końcówkom. Jej jedynym atutem pozostał ergonomiczny kształt, ale ta zaleta zdecydowanie nie sprawiła, że miałam ochotę pozostać wierną użytkowniczką TT. Wzmożone wypadanie włosów, z jakim borykałam się w ostatnim czasie, ostatecznie przekonało mnie, że najwyższy czas zmienić narzędzie do rozczesywania włosów. Wybór padł na produkt wykonany częściowo ze szczeciny dzika, a częściowo z jonizowanych igiełek. Olivia Garden Supreme Combo to najlepsza szczotka, jakiej miałam przyjemność używać.


Decyzję o zmianie szczotki podjęłam już jakiś czas temu. Dlaczego? Zauważyłam, że produkty Tangle Teezer znacznie straciły na jakości, odkąd zaczęły pojawiać się w niższych cenach w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych. Czesanie sprawiało mi ogromny ból, szczotka wyrywała włosy, nie rozczesywała poplątanych partii, a w dodatku przyczyniła się do pogorszenia stanu moich końcówek. Czara goryczy przelała się w momencie, gdy zaczęłam borykać się z nadmiernym wypadaniem włosów na przełomie lipca i sierpnia. Poszukiwania nowego, lepszego produktu nie trwały długo - dzięki blogom prowadzonym przez kobiety z zamiłowaniem do pielęgnacji włosów wybór nie stanowił problemu.

Moje oczekiwania były jasno sprecyzowane - czesanie miało być bezbolesne, a włosy musiały zostać wygładzone. Nie chciałam również ponownie kupować szczotki bez rączki, bo wielokrotnie zdarzyło mi się upuścić TT na podłogę, robiąc przy tym dużo hałasu. Włosie miało być naturalne, ze szczeciny dzika, lub mieszane. Kierując się tymi kryteriami trafiłam na kilka propozycji, jednak ostateczny wybór padł na produkt Olivia Garden Supreme Combo


Cena szczotki waha się między 55 a 70zł. Ja swoją zakupiłam na stronie hairstore.pl <link do szczotki> i wyniosła mnie ona (razem z przesyłką) niemal 80zł, czyli zdecydowanie niemało. Jest to jednak najlepiej wydane 80zł w moim życiu, bo produkt jest FENOMENALNYSupreme Combo jest przeznaczona do włosów niesfornych, które łatwo się plączą i są trudne do ułożenia. Świetnie sprawdzi się również u tych z Was, które są posiadaczkami długich, grubych i gęstych włosów, których rozczesanie zajmuje mnóstwo czasu. 

Szczotka wykonana jest z włosia naturalnego (szczeciny dzika). Poza tym posiada również igiełki jonizujące, które chronią przed elektryzowaniem włosów. Jej rączka pokryta jest ceramiczną powłoką, dzięki której produkt jest trwały, nie rysuje się, a jego czyszczenie nie sprawia większych problemów. 


Nie sądziłam, że istnieją szczotki, które nie szarpią podczas czesania. Zachwalany i kultowy już Tangle Teezer uchodzi za produkt, który znacznie podnosi komfort rozczesywania splątanych kosmyków, doskonale masuje skórę głowy i nie niszczy włosów. Zgodziłabym się z tym twierdzeniem kilka lat temu, kiedy sprzedawany był jeszcze w cenie niemal 70zł, a jego jakość była znacznie wyższa niż dzisiaj. W tym momencie nie utożsamiam TT z przyjemnością i komfortem, a z bólem i zniszczonymi końcówkami. Odkąd jednak jestem szczęśliwą posiadaczką jednej ze szczotek Olivia Garden, wiem, że czesanie naprawdę może być szybkie i przyjemne, bo Supreme Combo dosłownie sunie przez włosy, niezależnie od tego w jakim są stanie. Jest to znakomity produkt i mam szczerą nadzieję, że posłuży mi przynajmniej kilka lat. Szczerze polecam!


Znacie szczotki Olivia Garden? A może jesteście wiernymi użytkowniczkami produktów Tangle Teezer? Koniecznie dajcie mi znać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...