poniedziałek, 20 marca 2017

NATURALNA PIELĘGNACJA: Mycie twarzy glinką


Glinki stanowią jeden z moich ulubionych elementów pielęgnacji. Często sięgam po nie wykonując domowe maski - efekty, jakie zapewniają, są niesamowite - skóra jest gładka, delikatnie zmatowiona, pory zwężone oraz oczyszczone, a stany zapalne wyciszone. Przy dłuższym stosowaniu zaobserwować można również rozjaśnienie blizn, rzadsze pojawianie się wyprysków i poprawiony koloryt cery. Niedawno natknęłam się także na niezwykle ciekawy post o myciu twarzy właśnie za jej pomocą, na blogu Kosmetologia Naturalnie <klik>. Oczekując wówczas na przesyłkę z produktami do oczyszczania skóry, stwierdziłam, że to idealny moment na wypróbowanie nowej metody. Czy po ponad miesiącu stosowania glinki w ten sposób zauważyłam jakiekolwiek pozytywne efekty? Jeśli jesteście ciekawe, zapraszam do czytania dalej. 

oczyszczanie twarzy glinką glinka zielona biała ecospa naturalna pielęgnacja

Do właściwego oczyszczenia skóry potrzeba zaledwie dwóch składników - wody/hydrolatu oraz, rzecz jasna, glinki. Ważne jednak, by wybrać jej odpowiedni rodzaj. Nawet jeśli jesteście posiadaczkami cery tłustej, nie sięgajcie od razu po tę zieloną - stosowana codziennie może zbyt agresywnie matowić skórę, a w efekcie ją przesuszyć. Lepiej jest sięgnąć po łagodniejszą wersję - białą, a w razie gdyby okazała się zbyt delikatna, zawsze można wykonać mieszankę. Oczywiście z przewagą tej jasnej wersji.

oczyszczanie twarzy glinką glinka zielona biała ecospa naturalna pielęgnacja

Początkowo wykonywałam swoją mieszankę jedynie z glinki białej z dodatkiem wody. Po kilku tygodniach zauważyłam jednak, że mojej skórze przydałoby się nieco intensywniejsze oczyszczanie - podczas burzy hormonalnej często borykam się z wypryskami i choć jestem posiadaczką cery normalnej w stronę suchej, pory w okolicach nosa bywają rozszerzone i ulegają zanieczyszczeniu, szczególnie w tym trudnym okresie. Zdecydowałam wtedy, że do podstawowej, białej glinki, dodam niewielką ilość żółtej oraz zielonej. Były to jednak minimalne ilości, bo na około 200 gramów wersji białej przypadła zaledwie jedna łyżka glinki zielonej oraz dwie żółtej. Stworzona mieszanka okazała się znacznie skuteczniejsza, niż pierwotna opcja.

oczyszczanie twarzy glinką glinka zielona biała ecospa naturalna pielęgnacja

Początkowo nie zauważałam spektakularnej poprawy w kondycji cery, była po prostu normalna, tak jak zazwyczaj. Sądziłam nawet, że sposób widocznie nie jest dla mnie, ale kontynuowałam testowanie nowego sposobu na oczyszczanie. Dopiero po upływie miesiąca dostrzegłam, że przebarwienia po dawnych wypryskach znacznie się rozjaśniły, pory zostały zwężone, a ogólny stan cery uległ znacznemu polepszeniu. Faktycznie, na dłużej pozostawała matowa, stała się też niezwykle gładka, a efekty co miesięcznej burzy hormonalnej zostały zminimalizowane. 

oczyszczanie twarzy glinką glinka zielona biała ecospa naturalna pielęgnacja

Jakie są moje ogólne wrażenia? Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i zadowolona z nowego sposobu oczyszczania. Dzięki glince czuję, że moja skóra jest idealnie czysta i gotowa na przyjęcie wszelkich składników odżywczych z serum i kremów/olejów, które stosuję w dziennej i wieczornej pielęgnacji. Sądzę, że warto wypróbować tę metodę, ale należy również pamiętać, by dać jej odrobinę czasu, by zaczęła przynosić zauważalne korzyści. Jeśli macie w swoich kosmetycznych zbiorach odrobinę niewykorzystanej jeszcze glinki, spróbujcie koniecznie użyć jej w roli produktu oczyszczającego. niewykluczone, że stanie się Waszym nowym ulubieńcem. Ja spróbowałam i dzisiaj nie wyobrażam sobie skutecznego mycia twarzy bez tego ważnego kroku.

Koniecznie dajcie mi znać, czy kiedykolwiek oczyszczałyście twarz glinką. Jak sprawdziła się u Was? Jestem bardzo ciekawa Waszych doświadczeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...