wtorek, 5 września 2017

MAKIJAŻ | GLAMOROUS BROWN | Kobiece smoky eyes w brązach


Brąz w makijażu to klasyka. Stanowi podstawę do stworzenia zarówno kolorowych, jak i stonowanych propozycji. Często sięgam po różne jego odcienie, bo prezentuje się kobieco i wyraziście zarazem. Tym razem zainspirował mnie do stworzenia eleganckiego smoky, które sprawdzi się niezależenie od koloru tęczówki czy kształtu oka. Dodatkowo można je łatwo urozmaicić dowolnym kolorem, na jaki tylko macie ochotę. Jeśli podoba Wam się moja propozycja i jesteście ciekawe, jakich kosmetyków użyłam do jej stworzenia, zapraszam do czytania dalej!


Makijaż twarzy rozpoczęłam od aplikacji podkładu L'Oreal Infallible 24H-Matte w odcieniu 12 Natural Rose oraz naturalnego korektora Felicea 41. Całość utrwaliłam za pomocą rozświetlającego, sypkiego pudru Lily Lolo Flawless Silk, a okolice pod oczami dodatkowo rozświetliłam prasowanym od Golden Rose (Silky Touch, 04). Konturowanie wykonałam za pomocą bronzera Bahama Mama, różu Annabelle Minerals Rose, rozświetlacza Mary Lou-Manizer oraz pudru brązującego Choco Bronzer 41 Choco Light od Dr Ireny Eris

Pierwszym krokiem w makijaży oka była aplikacja kremowego cienia Maybelline Color Tattoo w odcieniu 35 On and on Bronze na całą ruchomą powiekę, a następnie delikatnie roztarłam go ponad załamanie. Do zbudowania kształtu oka, wykorzystałam brązowy cień (Feature) z palety Smashbox Cover Shot Smoky i pogłębiłam go neutralnym trio Inglot 107R. Na dolnej powiece pojawiła się ta sama mieszanka. By dodać makijażowi wyrazu, w środkowej i wewnętrznej części ruchomej powieki znalazł się połyskujący brąz z palety Sweet Peach od Too Faced (Caramelized). Na sam koniec zdecydowałam się na dodanie subtelnej kreski oraz pogłębienie zewnętrznego kącika BORDEM (Headline) z palety Smashbox, jednak ostatecznie cień roztarł się do ciemnego brązu. Szkoda, bo akcent kolorystyczny w tym prostym makijażu byłby bardzo mile widziany. Rzęsy potraktowałam tuszem Eveline Dark Balm oraz przykleiłam wyjątkowo długie i gęste z Aliexpress (są to jedne z najpiękniejszych rzęs, jakich kiedykolwiek miałam okazję używać!).

Brwi podkreśliłam za pomocą palety Brow Artist Genious Kit Medium to dark od L'Oreal, a usta podkreśliłam kremową pomadką Avon Hollywood Collection Show Business.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...